Kategorie pomocy


Parkowanie: Pytania i odpowiedzi

 • Przed skorzystaniem z usługi mobiParking, należy oznaczyć swój pojazd odpowiednim identyfikatorem. Jest on dostępny w formie naklejki samoprzylepnej, którą można otrzymać w biurach związanych ze Strefą płatnego parkowania w Twoim mieście. Naklejkę należy umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, obok naklejki z numerem rejestracyjnym, od wewnątrz pojazdu.
  Jeżeli nie posiadasz identyfikatora, równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka. Wystarczy napisać na niej drukowanymi literami MOBIPARKING i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 • Opłaty za parkowanie naliczane są zgodnie z Uchwałami oraz Regulaminami obowiązującymi w danym mieście, w którym funkcjonuje usługa mobiParking. Jest ona pobierana z wpłaconych przez Ciebie środków pieniężnych.
  Szczegółową informację odnośnie stawek za parkowanie można sprawdzić w zakładce Strefy parkowania

  Dodatkowo przy korzystaniu z kanału SMS naliczane są opłaty za wysłanie każdej wiadomości na numer 82002. Każdy SMS podlega opłacie w wysokości 0,25 zł brutto.

 • Po aktywacji usługi oraz zaksięgowaniu środków pieniężnych, z których pobierana jest opłata za parkowanie, można już zacząć korzystać z usługi mobiParking. W przypadku chęci zapłacenia za parkowanie pojazdu, Użytkownik decyduje z jakiego kanału komunikacji chce skorzystać. Ma do tego poniższe możliwości:

  • aplikacja mobilna
  • SMS
  • numery specjalne (kody USSD)
  • kody IVR

  W odpowiedzi zwrotnej Użytkownik otrzymuje potwierdzenie rozpoczęcia parkowania.

 • Aby zakonczyć parkowanie w kanale SMS, należy wysłać wiadomość na numer 82002 w treści wpisując: K

  Jeśli posiadasz więcej niż jeden pojazd, do litery K należy dodać cyfrę odpowiadającą pozycji parkowanego pojazdu na liście dostępnych pojazdów Użytkownika SkyCash. Np. parkowanie drugiego pojazdu z listy Użytkownika, zakończymy wiadomością SMS o treści K2.

  W odpowiedzi Użytkownik otrzymuje potwierdzenie zakończenia parkowania.

 • Należy wysłać SMS pod numer 82002 w treści wpisując: L

  W odpowiedzi zostanie przesłana lista numerów rejestracyjnych.

 • Aby dodać kolejny numer rejestracyjny do swojego konta Użytkownika, wyślij SMS zawierający w treści komendę aktywacyjną oraz numer rejestracji pojazdu. Numer rejestracyjny pojazdu musi być oddzielony spacją od komendy aktywacyjnej, tj. A[spacja]nr_rejestracyjny

  Przykład treści SMS: A PL00001

  Podany numer rejestracyjny zostanie dopisany jako kolejny do listy wcześniej zdefiniowanych numerów rejestracyjnych mogących korzystać z usługi mobiParking.

 • Należy wysłać wiadomość SMS pod numer 82002 w treści wpisując: U1

  W odpowiedzi Użytkownik otrzymuje potwierdzenie usunięcia numeru rejestracyjnego.

 • Należy wysłać SMS pod numer 82002 w treści wpisując: U2 lub odpowiednio UX, gdzie X stanowi konkretny numer z listy aktywnych numerów rejestracyjnych (aby sprawdzić aktualną listę numerów rejestracyjnych należy wysłać SMS pod numer w treści wpisując: L).

  W odpowiedzi Użytkownik otrzymuje SMS potwierdzający usunięcie numer rejestracyjnego.

 • Należy wysłać SMS pod numer 82002 z komendą rozpoczynającą parkowanie, w treści podając trzy pierwsze litery nazwy miasta (w miastach Chełmno, Chorzów, Szczecin komenda składa się z 4 liter, a czwartą literę stanowi oznaczenie konkretnej strefy parkowania) oraz bezpośrednio po niej dodać liczbę określającą przyporządkowanie pojazdu zgodnie z listą aktywnych numerów rejestracyjnych (aby sprawdzić aktualną listę numerów rejestracyjnych należy wysłać SMS pod numer w treści wpisując: L).

  Przykład komend dla parkowania drugiego pojazdu z listy:
  dla Warszawy: WAR2
  dla Gdyni: GDY2
  W odpowiedzi przesyłany jest SMS potwierdzający rozpoczęcie parkowania.

 • Minimalny czas parkowania zależy od Uchwały Rady Miasta, w którym obowiązuje strefa płatnego parkowania.

 • Należy na numer 82002 wysłać SMS o treści: L. W odpowiedzi przesłana zostanie lista numerów rejestracyjnych. Jeśli któryś z pojazdów będzie parkowany, przy numerze będzie litera P, czas parkowania od/do oraz miasto, w którym wnoszona jest opłata.

 • W przypadku klientów biznesowych administrator usługi może sprawdzić stan dostępnych środków po zalogowaniu do aplikacji mobiParking na stronie internetowej.

  W przypadku klientów indywidualnych należy na numer 82002 wysłać komendę: SALDO W zwrotnym SMS zostanie przekazany aktualny stan dostępnych środków. Stan konta jest również podany w wiadomości SMS potwierdzającej zakończenie parkowania.

 • W takiej sytuacji zaloguj się do swojego konta na stronie www.skycash.com i wygeneruj raport potwierdzającyh wniesienie opłaty parkingowej. Przedmiotowy raport można wygenerować we własnym zakresie. W tym celu należy zalogować się do swojego konta na stronie www.skycash.com i przejść do zakładki “Historia transakcji”. W sekcji “RAPORT PARKOWAŃ” widocznej po prawej stronie, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu (bez spacji) oraz wybrać zakres dat do wygenerowania raportu. Po zaznaczeniu formatu w jakim Użytkownik chce otrzymać raport pozostaje tylko wcisnąć przycisk “Pobierz”, a raport po chwili będzie gotowy do wglądu. Raport wraz odwołaniem od otrzymanego wezwania do opłaty dodatkowej, należy skierować do wystawcy wezwania, mailowo lub osobiście.

 • Parkowanie metodą start/stop, na zadeklarowaną kwotę lub określony czas jest przedstawione na krótkich filmikach na naszym kanale w serwisie Youtube
  Start/Stop
  Na zadeklarowaną kwotę
  Na określony czas

 • Dzięki SkyCash mobiParking zapłacisz za parkowanie w następujących miastach:

   

  Andrychów Kraków Siedlce
  Białystok Krynica Morska Słupsk
  Bielsko-Biała Legnica Sopot
  Bydgoszcz Lublin Stargard
  Bytom Łódź Swarzędz
  Chełmno Miechów Szczecin
  Chojnice Międzyzdroje Świecie
  Chorzów Mińsk Mazowiecki Świnoujście
  Ciechanów Mława Tarnów
  Częstochowa Namysłów Toruń
  Elbląg Nowe Miasto Lubawskie Tychy
  Gdańsk Nysa Wałbrzych
  Gdynia Oleśnica Wałcz
  Gliwice Olsztyn Warszawa
  Gniezno  Opole Wąbrzeźno
  Gorlice Ostrołęka Wejherowo
  Grudziądz Oświęcim Władysławowo
  Hel Pabianice Wolsztyn
  Jasło Piaseczno Wrocław
  Jastarnia Płock ZDW Gdańsk
  Kielce Poznań Zgorzelec
  Kołobrzeg Rzeszów  
  Konin Sandomierz  

   

  Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje związane z Twoją Strefą Płatnego Parkowania, takie jak w jakich godzinach obowiązują opłaty, ile kosztuje parkowanie itd, skorzystaj z naszej wyszukiwarki.