Poznajmy się

Oto najważniejsze informacje na
temat spółki SkyCash i jej głównych
przedstawicieli.

O firmie SkyCash

SkyCash to polska firma technologiczna działająca w branży FINTECH. Od 2010 roku rozwija autorski system płatności za bilety miejskie, opłaty parkingowe i przejazdy koleją. Warto wspomnieć, że właścicielami firmy od początku były polskie fundusze inwestycyjne.

Dziś z rozwiązań SkyCash korzysta prawie 2 miliony użytkowników, a partnerami Spółki są m.in. Visa, MasterCard, Raiffaisen Polbank, PKP IC, PolRegio, LOT, czy Miasto Warszawa.

Rozwiązania Spółki należą do najbezpieczniejszych na świecie: bezpieczeństwa danych kart płatniczych strzeże Rada PCI DSS, a nad bezpieczeństwem środków pieniężnych czuwa Komisja Nadzoru Finansowego - Skycash posiada licencje nr. IP/41. SkyCash posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej – podmiotu nadzorowanego przez KNF.

SkyCash, od momentu powstania, jest uniwersalnym rozwiązaniem, oferującym platformę do płatności za różne, uzupełniające się usługi. Jako pierwsze w aplikacji pojawiły się przelewy na numer telefonu, do których wkrótce dołączyły m.in. bilety komunikacji miejskiej, wypłaty gotówki z bankomatów, doładowania GSM, płatności za parkowanie czy bilety kinowe.

Dziś firma jest liderem w branży z ponad 80% udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50% udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Jako jedyna firma w Polsce sprzedaje bilety wszystkich przewoźników kolejowych.

SkyCash Poland Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, pod adresem: Sienna 73 (00-833) Warszawa, jest spółką wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000315361, posiadającą NIP: 9571005969; REGON: 220677198, o kapitale zakładowym w wysokości 10.820.000,00 zł wpłacony w całości

Zgodnie z art. 500 § 21 w zw. z art. 516 § 6 Kodeksu spółek handlowych Zarząd Spółki SkyCash Poland Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie ogłosił plan połączenia spółki SkyCash oraz mobiParking.

Prezes zarządu

Tomasz Krajewski

Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowkiej w Lublinie. Od 7 lat związany z szeroko pojętą branżą mobilną specjalizuje się w tematyce płatności mobilnych i mobilnej bankowości. Karierę rozpoczynał w sieci sprzedaży dużego operatora telekomunikacyjnego.

Tomasz Krajewski

W latach 2009-2014 związany z lubelską firmą eLeader – liderem bankowości mobilnej w Polsce gdzie odpowiadał za projekty dla instytucji finansowych takich jak BZ WBK, Raiffaisen Polbank czy MasterCard oraz sklepów internetowych: np: e-PiotriPawel.pl i rebel.pl.

W eLeader był odpowiedzialny zarówno za część biznesową jak i technologiczną projektu „Zakupy Mobilne” dla Banku Zachodniego WBK zrealizowanego wspólnie m.in. ze SkyCash, Piotr i Paweł. Od października 2014 r., w SkyCash pełni rolę Prezesa Zarządu i odpowiada za rozwój sieci akceptantów SkyCash i kolejne innowacyjne projekty.

Członek Zarządu

Piotr Bochenek

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od blisko 10 lat związany z branżą płatności e-commerce oraz m-commerce.

Piotr Bochenek

W latach 2006-2010 związany ze spółką Blue Media SA, w której był odpowiedzialny za tworzenie, rozwój i realizację projektów z zakresu systemów płatności Pay-By-Link. Współtworzył systemy do obsługi płatności cyklicznych dla Masowych Wystawców Faktur oraz rozwiązania e-commerce wspólnie z BZ WBK, BPH, Raiffeisen Polbank, BPH, Millennium Bank. Współuczestniczył również przy realizacji rozwiązania Szybkich Przelewów Międzybankowych „BlueCash”.

Ostatnie lata pracy (CEPiU eService Sp. z o.o.) to głównie kierowanie i nadzór nad projektem pierwszych bankowych płatności Mobilnych „BLIK” (wcześniej „IKO”), realizowanego obecnie przez sześć czołowych banków w Polsce. W eService był odpowiedzialny również za rozwój produktów e-commerce oraz bardzo popularnych w Polsce płatności w walucie karty zagranicznego klienta.

Prywatnie pasjonat sportów wodnych oraz instruktor nurkowania. Od listopada 2015 r. w SkyCash na stanowisku dyrektora – odpowiedzialny za rozwój sprzedaży i marketingu.

Członek Zarządu - szef działu technicznego

Adam Sadowski

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie realizowania projektów i tworzenia systemów bankowych. Był programistą, a później liderem grupy programistów w firmie Comp. Konsultował wdrożenie systemu FERMAT do zarządzania ryzykiem kredytowym.

Adam Sadowski

Od 2007 roku związany z Opera TFI, gdzie odpowiada za tworzenie systemów informatycznych wspomagających pracę funduszy inwestycyjnych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, na Wydziale Elektroniki, kierunek Informatyka. Członek zarządu SkyCash Poland S.A. od września 2017 roku.

Prywatnie mąż i tata trzech córek.

Marketing i kontakt dla mediów

Kamil Skowroński
Growth & marketing manager

Więcej aktualności