Kategorie pomocy


Konto: Pytania i odpowiedzi

 • Jak zweryfikować konto w SkyCash?
   

  Weryfikacja Konta SkyCash odbywa się na stronie: 

  Więcej informacji znajdziesz na specjalnej stronie, w całości poświęconej aktywacji konta w SkyCash. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

 • 1) Po uruchomieniu aplikacji wybierz w menu "Ustawienia konta" a następnie "Zarządzanie kartami". Zobaczysz listę dodanych kart do konta SkyCash.

  2) Kliknij na kartę, która nie została jeszcze zweryfikowana. Następnie podaj kod CVV/CVC/CVC2 w celu tymczasowej blokady środków.

  3) Zaloguj się do swojego banku i sprawdź jaka kwota została zablokowana na Twojej karcie. Kwota z przedziału od 1zł do 5zł będzie widoczna w historii transakcji, nazwa sprzedawcy to SkyCash Poland S.A.

  4) Przepisz do aplikacji dokładną kwotę, która została zablokowana i kliknij przycisk "Weryfikuj". Po przepisaniu kwota blokady zostanie automatycznie zwrócona na Twój rachunek bankowy w czasie 3 dni roboczych.

  5) Karta została zweryfikowana.

  Czy wiesz że?

  Kartę płatniczą możesz zweryfikować również po zalogowaniu się na stronie skycash.com. W zakładce "Centrum kart" wybierz odnośnik "Weryfikuj" i wpisz swój kod CVV/CVC dostępny na odwrocie karty. Następnie sprawdź w historii swojego rachunku, jaką kwotę SkyCash zablokował na poczet weryfikacji karty i przepiszą ją dokładnie do okienka "Kwota blokady na karcie" i całość zakończ wybierając przycisk "Dalej".

 • Centrum Kart SkyCash oferuje usługę przypisania własnej karty płatniczej Visa lub MasterCard do numeru telefonu. Każdy użytkownik SkyCash posiadający kartę Visa lub MasterCard może zasilić portmonetkę poprzez aplikację 24h na dobę. Dzięki Centrum Kart SkyCash zasilenie własnego konta staje się jeszcze szybsze i wygodniejsze. Wszystkie dane kart użytkowników SkyCash przechowywane są zgodnie z najwyższymi, rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa. Wszystkie karty MasterCard zarejestrowane w SkyCash uczestniczą w świecie MasterCard Mobile. Po wpięciu karty MasterCard lub Maestro do SkyCash możesz korzystać ze Swojej karty w dowolnym systemie płatności oznaczonym MasterCard Mobile.

 • W każdej chwili, przez 24 h na dobę możesz dodać dowolną kartę do swojego konta SkyCash. Twoja karta jest rejestrowana zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Zasilanie konta SkyCash nigdy nie było tak proste i wygodne. Pamiętaj, że dodając kartę akceptujesz Regulamin Centrum Kart SkyCash. Jeśli rejestrujesz kartę MasterCard dołączasz do świata MasterCard Mobile.

  1) W głównym menu wybierz kafelek 'Twoje karty płatnicze'
  2) Następnie wybierz przycisk 'Dodaj kartę'
  3) Wpisz dane posiadacza karty płatniczej, numer karty i jej datę ważności, zatwierdź regulamin Centrum kart SkyCash i zakończ przyciskiem "Dodaj kartę".

 • 1) Zaloguj się na stronie www.skycash.com;
  2) W panelu klienta przejdź do zakładki 'Centrum Kart' i wybierz przycisk "Dodaj kartę";
  3) Podaj PIN i przejdź dalej. Kod PIN stanowi dodatkowy element bezpieczeństwa Twoich danych kartowych.
  4) Wypełnij pola formularza dotyczące wprowadzanej karty płatniczej;
  5) Zaakceptuj regulamin Centrum kart SkyCashi proces dodawania karty płatniczej zakończ wybierając przycisk "Dodaj".

 • Lista limitów

  • użytkownicy niezweryfikowani posiadają limit zasileń w kwocie 50PLN w danym miesiącu kalendarzowym;
  • blokada zasileń przez 24h od dokonania pierwszej transakcji dla użytkowników niezweryfikowanych;
  • użytkownicy, którzy zweryfikowali swoją kartę płatniczą, posiadają możliwość zasilenia konta SkyCash z Centrum Kart na kwotę 2000 zł w danym miesiącu kalendarzowym.
 • Są to ostatnie trzy cyfry numeru umieszczone na pasku podpisu na odwrocie karty płatniczej. Ten kod nie jest potrzebny, jeśli płacisz kartą za pomocą portfela Masterpass. W takim wypadku potwierdź transakcję swoim kodem PIN.

 • Zmieniłeś model telefonu i chcesz korzystać ze swojego konta SkyCash? Wystarczy, że ponownie pobierzesz i zainstalujesz aplikację na swoim telefonie.
  Jeśli posiadasz telefon z systemem:
  Android - zaloguj się do Sklepu Google Play i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  iOS - zaloguj się do App Store i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  Windows Phone - zaloguj się do Sklepu Windows Phone i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;

  Jeśli nie pamiętasz hasła do swojego konta, skorzystaj z tematu pomocy "Jak zmienić/odzyskać hasło/PIN?"

 • Usunięcie konta indywidualnego SkyCash odbywa się za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta SkyCash.

  Dezaktywację konta prywatnego można zgłosić do biura obsługi klienta SkyCash, wysyłając wiadomość e-mail na adres bok@skycash.com  podając numer telefonu zarejestrowany w usłudze oraz adres e-mail przypisany do konta SkyCash.
  Należy pamiętać, że usunięcie konta jest możliwe tylko przy saldzie wynoszącym 0 PLN.

  Jeśli na koncie znajdują się jakieś niewykorzystane środki, można:
  - przenieść środki na konto innego użytkownika SkyCash z poziomu aplikacji korzystając z funkcji "Zrób przelew -> "Z telefonu na telefon" (prowizja 29 gr brutto), lub w panelu klienta po zalogowaniu się na stronie www.skycash.com, używając zakładki "Przelej pieniądze" (prowizja 29 gr brutto);

  - przenieść środki na konto Fundacji Rak&Roll walczącej z rakiem z poziomu aplikacji korzystając z funkcji "Zrób przelew -> "Z telefonu na telefon" lub w panelu klienta po zalogowaniu się na stronie www.skycash.com, używając zakładki "Przelej pieniądze". Środki przelewamy na numer 101. Taki przelew jest bez dodatkowej prowizji, bezpłatny;

  - wycofać środki na rachunek zewnętrzny, opcja ta jest dostępna wyłącznie po weryfikacji konta SkyCash, szukaj tematu "Jak zweryfikować konto w SkyCash?" Wycofanie środków na rachunek zewnętrzny odbywa się po zalogowaniu na stronie www.skycash.com, gdzie należy przejść do zakładki "Wypłać pieniądze", gdzie wpisujemy kwotę jaką chcemy wypłacić ze swojego konta i potwierdzamy wypłatę kodem PIN do konta SkyCash. Prowizja od wypłaty środków na rachunek zewnętrzny to 2 zł brutto.


  Usunięcie konta SkyCash dla Firm również odbywa się za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta SkyCash.

  Dezaktywację konta firmowego można zgłosić do biura obsługi klienta SkyCash, wysyłając wiadomość e-mail na adres bok@skycash.com,  podając NIP firmy zarejestrowanej w usłudze. Wiadomość powinna być wysłana przez administratora konta SkyCash dla Firm. Dyspozycję zamknięcia konta firmowego przyjmiemy również w formie wypowiedzenia przesłanego drogą tradycyjnej poczty, na adres siedziby naszej firmy:

  SkyCash Poland S.A.
  Rondo ONZ 1 p. 29
  00-124 Warszawa

   

 • Nie mamy dostępu do Twojego hasła, więc nie możemy go przesłać. Jeśli nie pamiętasz swoich danych dostępowych, zresetuj dotychczasowe hasło i PIN i ustaw nowe. Pokazujemy jak to zrobić krok po kroku.

  KONTO INDYWIDUALNE

  Potrzebujesz odzyskać zapomniane hasło lub PIN? Chcesz zmienić dane dostęopowe ze względów bezpieczeństwa? Upewnij się, że:

  • masz przy sobie swój telefon
  • masz dostęp do skrzynki mailowej przypisanej do Twojego konta SkyCash.

   

  Następnie:

  1. Otwórz formularz resetu hasła i kodu PIN
  2. Wpisz swój numer telefonu i kliknij guzik "Dalej".
  3. Sprawdź pocztę. Otrzymasz wiadomość, w której znajdzie się link. Kliknij w niego zgodnie z instrukcjami zawartymi w wiadomości.
   Uwaga: wiadomość wysyłamy na adres email przypisany do Twojego konta.
  4. Link skieruje Cię do indywidualnej strony z formularzem, w którym ustawisz nowe hasło i PIN dla swojego konta.
  5. Po chwili otrzymasz wiadomość SMS z tymczasowym hasłem. Przepisz je do właściwego pola w formularzu.
  6. Wymyśl nowe hasło (max. 12 znaków) i nowy PIN (4 cyfry). Wpisz je w odpowiednie pola w formularzu.
  7. Potwierdź zmiany klikając w guzik "Ustaw".
  8. Wyloguj się z aplikacji i zaloguj ponownie z użyciem nowego hasła i PIN-u.

  Jeśli nie masz dostępu do skrzynki mailowej lub do telefonu, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta: bok@skycash.com


  KONTO FIRMOWE SKYCASH DLA FIRM

  1. W celu nadania nowego hasła do konta firmowego SkyCash dla Firm skorzystaj z formularza do resetu hasła.
  2. Podaj login lub adres mailowy. Na adres email przypisany do konta SkyCash dla Firm zostanie wysłana wiadomość umożliwiająca nadanie nowego hasła. 
  3. Po otworzeniu wiadomości od SkyCash zatwierdź chęć zmiany danych dostępu przez kliknięcie właściwego odnośnika.
  4. Otworzy się formularz, w którym podasz i potwierdzisz swoje nowe hasło.
  5. Zatwierdź zmiany przyciskiem "Zmień hasło".
 • Blokada konta zwykle następuję z powodu łamania regulaminu konta SkyCash 

  Jeśli Twoje konto zostało zablokowane przez Administratora SkyCash skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta pod adresem e-mail bok@skycash.com

  W celu sprawniejszej komunikacji, jeśli piszesz z innego adresu e-mail niż ten przypisany do konta SkyCash,  koniecznie podaj numer telefonu przypisany do konta.

 • KONTO INDYWIDUALNE

  Doładowanie zwykłym przelewem
  Zwykły przelew doładuje konto SkyCash w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych (zazwyczaj jest to 1 dzień roboczy).
  Dla wygody zasileń zalecamy dodanie SkyCash do listy zdefiniowanych odbiorców w swoim banku.
  Dane do przelewu:
  Odbiorca: SkyCash Poland S.A., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa,
  Tytuł przelewu: Zasilenie SkyCash

  Doładowanie przez serwis Dotpay, Przelewy24 lub eCard
  1. Zaloguj się do swojego konta na stronie www.skycash.com;
  2. Wybierz zakładkę "Doładuj konto";
  3. Wpisz kwotę zasilenia i zaznacz serwis z którego chcesz skorzystać aby w szybki sposób doładować swoje konto;
  4. Klikamy przycisk "Doładuj konto", wybieramy preferowaną formę płatności i dalej postępujemy zgodnie z wytycznymi formularza
  Zasilenie konta nie powinno trwać dłużej niż 5-10 minut. Za doładowanie tą metodą jest pobierana prowizja w wysokości 1,9% doliczana do kwoty zasilenia.
   
  Zasilenie realizowane w aplikacji SkyCash z dołączonej do konta karty płatniczej (Android, iOS i Windows Phone)

  Proces zasilenia konta
  1. W menu głównym aplikacji wybierz kafelek "Doładuj konto";
  2. Wybierz z listy przycisk "Karta płatnicza";
  3. Po przejściu do kolejnego ekranu wybierz kartę płatniczą, z której chcesz dokonać zasilenia, wpisz kwotę doładowania i kod  CVV/CVV2CVC2/mPin (numer z odwrotu karty płatniczej), następnie wybierz przycisk „Zasil konto”
  4. Na kolejnym ekranie wpisz PIN do swojego konta (4 cyfry) i potwierdź zasilenie klikając w przycisk „Zapłać”

   Aktywacja płatności kartą płatniczą
  1. W menu głównym aplikacji wybieramy przycisk opcji (lewy górny róg ekranu);
  2. Przechodzimy do sekcji „Ustawienia”;
  3. Pybieramy przycisk „Ustawienia płatności”;
  4. Klikamy w przycisk „Włącz usługę”

  Limity transakcji Centrum Kart SkyCash:
  Użytkownicy, którzy nie posiadają zweryfikowanej karty płatniczej, posiadają limit zasileń w kwocie 50PLN na miesiąc kalendarzowy.
  Zasilenie konta przelewem z karty jest natychmiastowe. Za doładowanie tą metodą jest pobierana prowizja w wysokości 1,9%. Prowizja jest pobierana z kwoty zasilenia, nie jest doliczana do doładowania.

  KONTO FIRMOWE

  Doładowanie zwykłym przelewem
  Zwykły przelew doładuje konto SkyCash w ciagu maksymalnie 2 dni roboczych (zazwyczaj jest to 1 dzień roboczy).
  Dla wygody zasileń zalecamy dodanie SkyCash do listy zdefiniowanych odbiorców w swoim banku.
  Numer konta można sprawdzić w sekcji Twoje konto bankowe po zalogowaniu się na stronie flota.skycash.com
  Dane do przelewu:
  Odbiorca: SkyCash Poland S.A., Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa,
  Tytuł przelewu: Zasilenie SkyCash

 • W przypadku zmiany numeru telefonu, należy zarejestrować nowe konto indywidualne w SkyCash. Jeśli na starym koncie są obecne jakieś środki finansowe, można je w prosty sposób przenieść na nowe konto. W tym celu należy zalogować się do swojego panelu klienta na stronie www.skycash.com i wybrać zakładkę "Przelej pieniądze" gdzie w pole "numer telefonu" wpisujemy numer na który zakładamy nowe konto, operację potwierdzamy PIN-em do starego konta SkyCash. (za przeniesienie środków wewnątrz SkyCash jest pobierana prowizja 29 gr brutto)
  Jeśli do starego konta jest przypisana karta płatnicza, którą chcemy dołączyć do konta zarejestrowanego na nowy numer, w pierwszej kolejności musimy usunąć kartę ze starego konta. W tym celu należy zalogować się na stronie www.skycash.com. Następnie w panelu klienta wybieramy zakładkę "Centrum kart" gdzie możemy edytować a następnie usunąć wszystkie dodane przez użytkownika karty płatnicze.
  Jeśli operacja ponownego dodawania karty nie przebiegnie pomyślnie, prosimy o wystosowanie zgłoszenia na adres mailowy bok@skycash.com, podając krótki opis sytuacji, stary i nowy numer telefonu oraz 4 ostatnie cyfry z numeru karty płatniczej jaką chcemy dodać.

 • Jak zweryfikować swoją kartę płatniczą?

  Weryfikacja z poziomu strony skycash.com odbywa się jak niżej:
  1. Logujemy się na tej stronie http://skycash.com/moj_skycash.html
  2. Wchodzimy do zakładki "Centrum kart"
  3. Na dole po prawej stronie będzie widoczna karta jaką dodawaliśmy
  4. Klikamy "Weryfikuj" obok danych naszej karty płatniczej i wpisujemy kod z odwrotu karty CVV/CVC lub mPin
  5. Wpisujemy kwotę blokady jaka jest widoczna w historii transakcji po zalogowaniu się do swojego banku, będzie widoczna kwota blokady z przedziału od 1zł do 5 zł, nazwa sprzedawcy to SkyCash Poland S.A.
  6. Klikamy „Dalej” aby zakończyć weryfikację karty
  7. Wylogowujemy się ze strony.

  W aplikacji SkyCash wybieramy kolejno:
  1. Zakładka "Twoje karty płatnicze";
  2. Wybieramy naszą kartę płatniczą z listy dostępnych;
  3. Klikamy "Weryfikuj" obok danych naszej karty płatniczej i wpisujemy kod z odwrotu karty CVV/CVC lub mPin;
  5. Wpisujemy kwotę blokady jaka jest widoczna w historii transakcji po zalogowaniu się na stronie swojego banku, widoczna kwota blokady będzie z przedziału od 1 zł do 5 zł, nazwa sprzedawcy to SkyCash Poland S.A.;
  6. Klikamy „Dalej” aby zakończyć weryfikację karty

 • Jak uzyskać fakturę za zakupione bilety i potwierdzenia za opłacone parkowania?

  Fakturę VAT za bilety komunikacji miejskiej jak i również przewoźnika PKP InterCity, Przewozy Regionalne, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Arriva i innych, Użytkownik może wystawić we własnym zakresie wprost z "Historii transakcji" po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie www.skycash.com
  Podczas pierwszego wystawiania dokumentu, należy stworzyć profil fakturowy, który będzie można wybierać do wystawiania kolejnych faktur. W przypadku braku możliwości wystawienia faktury we własnym zakresie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta SkyCash.

  Za opłaty związane z parkowaniem, dla użytkowników kont prywatnych, wystawiamy na życzenie raport parkowań. Działa on na zasadzie biletów/paragonów pobieranych z parkometru. Przedmiotowy raport można wygenerować we własnym zakresie. W tym celu należy zalogować się do swojego konta na stronie www.skycash.com i przejść do zakładki “Historia transakcji”. W sekcji “RAPORT PARKOWAŃ” widocznej po prawej stronie, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu (bez spacji) oraz wybrać zakres dat do wygenerowania raportu. Po zaznaczeniu formatu w jakim Użytkownik chce otrzymać raport pozostaje tylko wcisnąć przycisk “Pobierz”, a raport po chwili będzie gotowy do wglądu i ewentualnego wydrukowania.
  Opłaty parkingowe uiszczane na terenach należących do miast są wolne od podatku VAT, to daniny publiczne które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
   

 • SkyCash udostępnia możliwość wycofania swoich środków na rachunek zewnętrzny jedynie po uprzedniej weryfikacji konta. Informację na temat tego jak zweryfikować konto w SkyCash, znajdziesz w temacie "Jak zweryfikować konto w SkyCash".

  Instrukcja do wypłaty środków na rachunek zewnętrzny

  1. Logujemy się stronie www.skycash.com do swojego panelu klienta;
  2. Przechodzimy do zakładki "Wypłać pieniądze" i wpisujemy kwotę do wypłaty z uwzględnieniem prowizji od wypłaty - 2 zł brutto;
  3. Działania zatwierdzamy kodem PIN do konta SkyCash i całość kończymy wybierając przycisk „Wypłać”.

  Czas księgowania – maksymalnie 2 dni robocze

 • Jeśli posiadasz kartę płatniczą w portfelu Masterpass od Mastercard, zaloguj się do swojego panelu. W menu pod pozycją "Zaufane sklepy" znajdziesz pozycję SkyCash. W tym miejscu możesz zarządzać możliwością płacenia swoimi kartami w SkyCash.

   

  Jeśli wciąż posiadasz kartę w wygaszanym Centrum Kart SkyCash, to usunięcie karty płatniczej z konta SkyCash jest możliwe jedynie po zalogowaniu się na stronie mars.skycash.com
  W tym celu:

  1. Zaloguj się na stronie mars.skycash.com do swojego panelu klienta;
  2. Przejdź do zakładki „Centrum kart” i wybierz odnośnik „Edytuj” przy karcie którą chcesz usunąć z konta SkyCash
  3. Wpisz kod PIN aby przejść do edycji danych karty płatniczej, którą chcesz usunąć;
  4. Powierdź chęć usunięcia karty płatniczej przyciskiem „Usuń dane karty” i jeszcze raz aby dane karty zostały usunięte z Twojego konta SkyCash.

Konto: Artykuły

Brak wyników