Kategorie pomocy


Komunikacja miejska: Pytania i odpowiedzi

 • Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”;
  2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie miasta w którym chcesz dokonać zakupu biletu;
  3. Wybierz swoje miasto aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu;
  4. W procesie zakupu wybranego biletu pasażer wprowadza następujące parametry:
  • bilet jednorazowy: w zależności od miasta, klient wprowadza numer taborowy (boczny pojazdu) lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilety czasowe: klient wprowadza ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilet okresowy: klient wprowadza imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości ewentualnie linię środka transportu jeśli miasto w którym dokonujemy zakupu wymaga takiej informacji;
  1. Po wybraniu odpowiednich parametrów biletu, zweryfikuj na ekranie podsumowania czy wszyskie dane są zgodne z Twoim wyborem a następnie potwierdź zakup wybranego przez siebie biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który ustaliłeś podczas rejestracji w systemie SkyCash.
  2. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

   

 • SkyCash nie udostępnia możliwości zapisania biletu na urządzeniu klienta. Bilet po zakupie znajduje się w zakładce "Bilety do kontroli" i powinien być okazany na urządzeniu, z którego został zrealizowany zakup.

 • Bilet będzie dostępny w zakładce "Bilety do kontroli", w menu głównym aplikacji SkyCash. Możesz również przejść do zakładki danego przewoźnika, gdzie bilet będzie widoczny w zakładce "Kontrola" lub "Kontrola biletów" ( w zależności od wybranego przewoźnika).

 •  Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR jak i pozostałe dane biletu, jak godzina zakupu, ważność itp.

  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Moje bilety”.

  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz palcem ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi. 

 • Możliwość zakupienia biletów dla współpasażerów określa każdy z przewoźników, z którymi współpracujemy. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach przewoźników.

  Pamiętaj, że jeśli bilet zakupiony dla Twojego współpasażera zawiera ulgę, kontroler może poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do ulgi.

 • Fakturę VAT za bilety komunikacji miejskiej możesz wystawić we własnym zakresie wprost z "Historii transakcji" po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie www.skycash.com. Podczas pierwszego wystawiania dokumentu, należy stworzyć profil fakturowy, który będzie można wybierać do wystawiania kolejnych faktur. W przypadku braku możliwości wystawienia faktury we własnym zakresie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta SkyCash. Faktura będzie przesłana na adres mailowy uwzględniony w profilu fakturowym, w formacie PDF.

 • SkyCash nie udostępnia możliwości zapisania biletu na urządzeniu klienta i jego wydrukowania. Bilet po zakupie znajduje się w zakładce "Moje bilety" i powinien być okazany na urządzeniu, z którego został zrealizowany zakup.

 • Bilet może być okazany wyłącznie na urządzeniu, z którego dokonano jego zakupu. Próba okazania biletu na innym urządzeniu zakończy się wyświetleniem komunikatu o nieważności biletu i może być powodem do wystawienia wezwania do opłaty dodatkowej przez kontrolera.

 • W pierwszej kolejności spróbuj uruchomić ponownie aplikację i jeszcze raz sprawdź czy bilet jest dostępny w zakładce "Moje bilety". Możesz również sprawdzić w historii transakcji, czy środki pobrane w ramach zakupu biletu, nie zostały od razu zwrócone na Twoje konto. Jeśli biletu nie ma, dokonaj ponownego zakupu, a sytuację związaną z pobranymi środkami i brakiem biletu zgłoś w formie reklamacji do Biura Obsługi Klienta SkyCash.

Komunikacja miejska: Artykuły

Brak wyników