Kategorie pomocy


Komunikacja miejska: Pytania i odpowiedzi

 • SkyCash - Zakup biletu krok po kroku

  Informujemy, że rejestracja oraz doładowanie konta powinny nastąpić obligatoryjnie przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej!

  Krok 1 – Rejestracja konta w SkyCash
   

  Konto niezbędne do zakupu biletu, utworzysz na dwa sposoby.

  I. Strona www.skycash.com

  1. Na stronie www.skycash.com wybierz przycisk „Załóż konto”;
  2. Wpisz swój numer telefonu oraz kod z obrazka w odpowiednie pola formularza rejestracji;
  3. Na Twój telefon zostanie wysłany SMS z hasłem dostępu do aplikacji SkyCash;
  4. Uzupełnij dane w formularzu otrzymanym hasłem z SMS, następnie wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail, następnie zdefiniuj PIN, którym będziesz zatwierdzał transakcje w systemie SkyCash, zaakceptuj Regulamin SkyCash i kliknij przycisk „Dalej”;
  5. Po zakończeniu rejestracji, otrzymasz SMS z odnośnikiem do pobrania aplikacji i Twoim indywidualnym rachunkiem do zasilenia konta w SkyCash.

  II. Aplikacja SkyCash

  1. Uruchom aplikację SkyCash na swoim telefonie;
  2. Wybierz przycisk „Załóż konto”;
  3. Wpisz numer telefonu na jaki chcesz zarejestrować konto;
  4. Uzupełnij dane w formularzu otrzymanym hasłem z SMS, następnie wpisz swoje imię i nazwisko, adres e-mail, następnie zdefiniuj PIN, którym będziesz zatwierdzał transakcje w systemie SkyCash, zaakceptuj Regulamin SkyCash i kliknij przycisk „Dalej”. Jeśli posiadasz kod promocyjny, możesz go wpisać na tym etapie rejestracji w odpowiednim polu formularza rejestracji;
  5. Po zakończeniu rejestracji, aplikacja przejdzie do menu głównego a Ty otrzymasz SMS z Twoim indywidualnym rachunkiem do zasilenia konta w SkyCash.

  Krok 2 – Pobranie aplikacji SkyCash i jej instalacja

  Aplikację SkyCash pobierzesz ze sklepu z aplikacjami Google Play (Android), AppStore (iOS) i Windows Phone Store (Windows). Za pobranie aplikacji SkyCash nie ponosisz żadnych kosztów poza opłatami za transmisję danych zgodną ze stawkami Twojego operatora.

  Aplikację SkyCash po zainstalowaniu, znajdziesz się na pulpicie Twojego urządzenia lub na liście z dostępnymi aplikacjami.

   

  Krok 3 - Doładowanie konta
  Twoje indywidualne konto w SkyCash zasilisz:

  • zwykłym przelewem w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych (zazwyczaj jest to 1 dzień roboczy);
  • doładowaniem przez serwis Dotpay, Przelewy2, Ecard lub PayU;
  • doładowaniem z dołączonej do konta karty płatniczej;
  • doładowaniem w sklepie Żabka lub Freshmarket

  Szczegóły znajdziesz w temacie „Jak doładować konto w SkyCash?”

  Krok 4 - Zakup biletu
  Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”;
  2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie miasta w którym chcesz dokonać zakupu biletu;
  3. Wybierz swoje miasto aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu;
  4. W procesie zakupu wybranego biletu pasażer wprowadza następujące parametry:
  • bilet jednorazowy: w zależności od miasta, klient wprowadza numer taborowy (boczny pojazdu) lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilety czasowe: klient wprowadza ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilet okresowy: klient wprowadza imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości ewentualnie linię środka transportu jeśli miasto w którym dokonujemy zakupu wymaga takiej informacji;
  1. Po wybraniu odpowiednich parametrów biletu, zweryfikuj na ekranie podsumowania czy wszyskie dane są zgodne z Twoim wyborem a następnie potwierdź zakup wybranego przez siebie biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który ustaliłeś podczas rejestracji w systemie SkyCash.
  2. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Bilety do kontroli", którą znajdziesz w menu głównym aplikacji.

  Kontrola biletu
  Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR jak i pozostałe dane biletu, jak godzina zakupu, ważność itp.
  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Bilety do kontroli”.
  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi.

   

 • Jak uzyskać fakturę za zakupione bilety i potwierdzenia za opłacone parkowania?

  Fakturę VAT za bilety komunikacji miejskiej jak i również przewoźnika PKP InterCity, Przewozy Regionalne, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Arriva i innych, Użytkownik może wystawić we własnym zakresie wprost z "Historii transakcji" po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie www.skycash.com
  Podczas pierwszego wystawiania dokumentu, należy stworzyć profil fakturowy, który będzie można wybierać do wystawiania kolejnych faktur. W przypadku braku możliwości wystawienia faktury we własnym zakresie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta SkyCash.

  Za opłaty związane z parkowaniem, dla użytkowników kont prywatnych, wystawiamy na życzenie raport parkowań. Działa on na zasadzie biletów/paragonów pobieranych z parkometru. Przedmiotowy raport można wygenerować we własnym zakresie. W tym celu należy zalogować się do swojego konta na stronie www.skycash.com i przejść do zakładki “Historia transakcji”. W sekcji “RAPORT PARKOWAŃ” widocznej po prawej stronie, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu (bez spacji) oraz wybrać zakres dat do wygenerowania raportu. Po zaznaczeniu formatu w jakim Użytkownik chce otrzymać raport pozostaje tylko wcisnąć przycisk “Pobierz”, a raport po chwili będzie gotowy do wglądu i ewentualnego wydrukowania.
  Opłaty parkingowe uiszczane na terenach należących do miast są wolne od podatku VAT, to daniny publiczne które nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
   

 • SkyCash nie udostępnia możliwości zapisania biletu na urządzeniu klienta. Bilet po zakupie znajduje się w zakładce "Bilety do kontroli" i powinien być okazany na urządzeniu, z którego został zrealizowany zakup.

 • Bilet będzie dostępny w zakładce "Bilety do kontroli", w menu głównym aplikacji SkyCash. Możesz również przejść do zakładki danego przewoźnika, gdzie bilet będzie widoczny w zakładce "Kontrola" lub "Kontrola biletów" ( w zależności od wybranego przewoźnika).

Komunikacja miejska: Artykuły

Brak wyników