Kontakt | Skycash

Masz pytanie?

Sprawdź najczęściej zadawane pytanie (FAQ)

Tutaj znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą Ci szybko rozwiązać problem.

Moja aplikacja

 • Aplikacja SkyCash jest darmowa.

  Płatne są jedynie wybrane usługi, zgodnie z tabelą opłat i prowizji.

  Informacja o kosztach jest dostępna w naszym cenniku - Tabela opłat i prowizji.

  Aplikację SkyCash pobierzesz bez dodatkowych opłat, zarówno w sklepie Google Play, AppGallery jak i App Store. W przypadku aplikacji mobilnej Użytkownik ponosi koszty transmisji danych zgodny z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.

 • Możesz zrobić to na dwa sposoby:

  1. Znajdź aplikację SkyCash w odpowiednim sklepie: Google Play, AppGallery i App Store. Następnie pobierz ją na urządzenie, z którego korzystasz (aplikacja zainstaluje się automatycznie). 
  2. Załóż konto na naszej stronie www.skycash.com. Po rejestracji za pośrednictwem Portalu Użytkownika pobierz aplikację z zakładki „Doładuj konto”.

  Pamiętaj, że obecnie w aplikacji SkyCash rejestracja możliwa jest tylko dla numerów telefonów zarejestrowanych w Polsce.

 • Zmieniłeś model telefonu i chcesz korzystać ze swojego konta SkyCash? 

  Wystarczy, że ponownie pobierzesz i zainstalujesz aplikację na swoim telefonie.

  Jeśli posiadasz telefon z systemem:

  • Android - zaloguj się do sklepu Google Play lub Huawei App Gallery i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  • iOS - zaloguj się do App Store i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  • HarmonyOS - zaloguj się do App Gallery i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;

 • Możliwe, że już kiedyś rejestrowałeś się w naszym serwisie, np. za pomocą aplikacji SkyCash, mobiParking, Multikino, Helios lub IC Mobile Navigator.

  Aby odzyskać hasło wybierz przycisk "Zaloguj się" w aplikacji, wpisz swój numer telefonu w odpowiednie pole i kliknij przycisk "Nie pamiętam hasła". Jeśli rejestrowałeś się w naszym serwisie, na swój adres mailowy przypisany do konta SkyCash, otrzymasz formularz do zmiany hasła na nowe.

  W przypadku braku wiadomości ze zmianą hasła, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie pod numerami 22 403 8020 lub 22 403 8040 lub mailowo przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego.

Moje bilety

 • Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. Wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”.
  2. Podczas pierwszego zakupu wybierz miasto, w którym chcesz kupić bilet (możesz je zmienić w każdym momencie, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu).
  3. Wybierz interesujący Cię typ biletu:
  • jednorazowy - w zależności od miasta, należy wprowadzić numer taborowy (boczny) pojazdu lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • czasowy - należy wprowadzić ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • okresowy - należy wprowadzić imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości (jeżeli miasto tego wymaga należy podać linię środka transportu).
  1. Potwierdź zakup biletu, a następnie wybierz preferowane źródło płatności i wpisz 4-cyfrowy PIN, który ustaliłeś podczas rejestracji w SkyCash.
  2. Po udanej transakcji Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

   

 • Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR oraz pozostałe dane biletu, np. godzina zakupu czy ważność.

  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Moje bilety”.
  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz palcem ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi.
 • Możliwość zakupienia biletów dla współpasażerów, z którymi współpracujemy każdy przewoźnik określa indywidualnie. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach przewoźników.

  Pamiętaj, że jeśli bilet zakupiony dla Twojego współpasażera zawiera ulgę, kontroler może poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do niej.

Moje parkowanie

 • Jeśli rejestrację konta indywidualnego masz już za sobą, pojazd do usługi mobiParking dodasz w prosty sposób:

  1. Zaloguj się do aplikacji SkyCash.
  2. Wybierz kafel „mobiParking”.
  3. Następnie wprowadź wpisz numer rejestracyjny pojazdu oraz nazwę i kliknij przycisk „Dodaj pojazd”.

  Zwróć uwagę na poprawność wpisanego numeru rejestracyjnego i opcjonalnej nazwy pojazdu, aby uniknąć problemów podczas kontroli wnoszonej opłaty za pomocą usługi mobiParking.

  Aby otrzymać możliwość wnoszenia opłat za parkowanie pojazdu w ramach usługi SkyCash dla Firm, pojazd musi być dodany przez administratora konta firmowego, będzie on miał dostępną metodę płatności wyłącznie z konta indywidualnego.

 • Przed skorzystaniem z usługi mobiParking, należy oznaczyć swój pojazd odpowiednim identyfikatorem. Jest on dostępny w formie naklejki samoprzylepnej, którą można otrzymać w biurach związanych ze Strefą płatnego parkowania w Twoim mieście, a następnie umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, obok naklejki z numerem rejestracyjnym, od wewnątrz pojazdu.

  Jeżeli nie posiadasz identyfikatora, równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka. Wystarczy napisać na niej hasło MOBIPARKING i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 • Opłaty za parkowanie naliczane są zgodnie z Uchwałami oraz Regulaminami obowiązującymi w danym mieście, w którym funkcjonuje usługa mobiParking. 
  Szczegółową informację odnośnie stawek za parkowanie można sprawdzić w zakładce Strefy parkowania wpisując nazwę miasta.

  Dodatkowo przy korzystaniu z kanału SMS naliczane są opłaty za wysłanie każdej wiadomości na numer 82002. Każdy SMS podlega opłacie w wysokości 0,25 zł brutto.

 • W takiej sytuacji zaloguj się do swojego konta na stronie www.skycash.com i wygeneruj raport potwierdzający wniesienie opłaty parkingowej.

  Przedmiotowy raport można wygenerować we własnym zakresie. Po zalogowaniu się na stronie www.skycash.com i należy przejść do zakładki “Historia transakcji”. W sekcji “RAPORT PARKOWAŃ” widocznej po prawej stronie, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu (bez spacji) oraz wybrać zakres dat do wygenerowania raportu. Po zaznaczeniu formatu w jakim Użytkownik chce otrzymać raport pozostaje tylko wcisnąć przycisk “Pobierz”, a raport po chwili będzie gotowy do wglądu.

  Raport wraz odwołaniem od otrzymanego wezwania do opłaty dodatkowej, należy skierować do wystawcy wezwania, mailowo lub osobiście.

Twojego pytania nie ma na naszej liście?

A może chcesz porozmawiać o współpracy?