Masz pytanie?

Sprawdź najczęściej zadawane pytanie (FAQ)

Tutaj znajdziesz wiele wskazówek, które pomogą Ci szybko rozwiązać problem.

Moja aplikacja

 • Absolutnie nie! Aplikacja SkyCash jest darmowa.

  Płatne są jedynie wybrane usługi, zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Informacja o kosztach jest dostępna w naszym cenniku - Tabela opłat i prowizji

  Aplikację SkyCash pobierzesz bez dodatkowych opłat, zarówno w sklepie Google Play, AppGallery jak i App Store. W przypadku aplikacji mobilnej Użytkownik ponosi koszty transmisji danych zgodny z aktualnym cennikiem operatora sieci komórkowej.

 • Możesz zarejestrować się na dwa sposoby:

  1. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play, AppGallery lub App Store. Wyszukaj „SkyCash” i zainstaluj go na  urządzeniu, z którego korzystasz. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji skorzystaj z opcji „Załóż konto”. Podaj numer telefonu, przepisz kod z sms, a następnie podaj resztę danych jak swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz zdefiniuj PIN do płatności. Zalecamy także zmianę hasła na własne.

  2. Skorzystaj z opcji „Załóż konto”, która jest dostępna na naszej stronie www.skycash.com. Podaj numer telefonu, przepisz kod z sms, a następnie podaj resztę danych jak swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz zdefiniuj PIN do płatności. Zalecamy także zmianę hasła na własne. Po rejestracji za pośrednictwem Portalu Użytkownika pobierz aplikację z zakładki „Doładuj konto” lub bezpośrednio w sklepie Google Play lub App Store.

  Pamiętaj, że obecnie w aplikacji SkyCash rejestracja możliwa jest tylko dla numerów telefonów zarejestrowanych w Polsce.

 • Zmieniłeś model telefonu i chcesz korzystać ze swojego konta SkyCash? Wystarczy, że ponownie pobierzesz i zainstalujesz aplikację na swoim telefonie.
  Jeśli posiadasz telefon z systemem:
  Android - zaloguj się do sklepu Google Play lub Huawei AppGallery i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;
  iOS - zaloguj się do App Store i wpisz w wyszukiwarkę "SkyCash", następnie przejdź do pobrania zawartości aplikacji na swój telefon;

 • Możliwe, że już kiedyś rejestrowałeś się w naszym serwisie, np. za pomocą aplikacji SkyCash, mobiParking, Multikino, Helios lub IC Mobile Navigator. Wybierz przycisk "Zaloguj się" w aplikacji, wpisz swój numer telefonu w odpowiednie pole i kliknij przycisk "Nie pamiętam hasła". Jeśli rejestrowałeś się w naszym serwisie, na swój adres mailowy przypisany do konta SkyCash, otrzymasz formularz do zmiany hasła na nowe.

  W przypadku braku wiadomości ze zmianą hasła, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta telefonicznie pod numerami 22 403 8020 lub 22 403 8040 lub mailowo przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego.

Moje bilety

 • Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Komunikacja miejska”;
  2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie miasta w którym chcesz dokonać zakupu biletu;
  3. Wybierz swoje miasto aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu;
  4. W procesie zakupu wybranego biletu pasażer wprowadza następujące parametry:
  • bilet jednorazowy: w zależności od miasta, klient wprowadza numer taborowy (boczny pojazdu) lub numer linii i liczbę biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilety czasowe: klient wprowadza ilość biletów (jeśli jest taka możliwość);
  • bilet okresowy: klient wprowadza imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości ewentualnie linię środka transportu jeśli miasto w którym dokonujemy zakupu wymaga takiej informacji;
  1. Po wybraniu odpowiednich parametrów biletu, zweryfikuj na ekranie podsumowania czy wszyskie dane są zgodne z Twoim wyborem a następnie potwierdź zakup wybranego przez siebie biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który ustaliłeś podczas rejestracji w systemie SkyCash.
  2. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

   

 • Podczas kontroli biletów pasażer zobowiązany jest do okazania biletu w aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu w taki sposób, aby osoba kontrolująca mogła zobaczyć kod 2D/QR jak i pozostałe dane biletu, jak godzina zakupu, ważność itp.

  W celu okazania biletu do kontroli wykonaj następujące czynności:

  1. W menu aplikacji SkyCash wybierz zakładkę „Moje bilety”.

  2. Spośród ostatnio zakupionych biletów wybierz palcem ten, który chcesz poddać weryfikacji i okaż go kontrolerowi.

 • Możliwość zakupienia biletów dla współpasażerów określa każdy z przewoźników, z którymi współpracujemy. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach przewoźników.

  Pamiętaj, że jeśli bilet zakupiony dla Twojego współpasażera zawiera ulgę, kontroler może poprosić o okazanie dokumentu uprawniającego do ulgi.

Moje parkowanie

 • Jeśli rejestrację konta indywidualnego masz już za sobą, pojazd do usługi mobiParking dodasz po zalogowaniu się do aplikacji SkyCash, wybierając przycisk „mobiParking” i dalej kolejny przycisk „Dodaj pojazd”. Zwróć uwagę na poprawność wpisywanej wartości numeru rejestracyjnego i opcjonalnej nazwy swojego pojazdu, aby uniknąć problemów podczas kontroli wnoszonej opłaty za pomocą usługi mobiParking.

  Aby otrzymać możliwość wnoszenia opłat za parkowanie pojazdu w ramach usługi SkyCash dla Firm, pojazd musi być dodany przez administratora konta firmowego. Pojazd dodany do usługi z poziomu aplikacji, będzie miał dostępną metodę płatności wyłącznie z konta indywidualnego.

 • Przed skorzystaniem z usługi mobiParking, należy oznaczyć swój pojazd odpowiednim identyfikatorem. Jest on dostępny w formie naklejki samoprzylepnej, którą można otrzymać w biurach związanych ze Strefą płatnego parkowania w Twoim mieście. Naklejkę należy umieścić w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, obok naklejki z numerem rejestracyjnym, od wewnątrz pojazdu.
  Jeżeli nie posiadasz identyfikatora, równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka. Wystarczy napisać na niej hasło MOBIPARKING i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

 • Opłaty za parkowanie naliczane są zgodnie z Uchwałami oraz Regulaminami obowiązującymi w danym mieście, w którym funkcjonuje usługa mobiParking. 
  Szczegółową informację odnośnie stawek za parkowanie można sprawdzić w zakładce Strefy parkowania wpisując nazwę miasta.

  Dodatkowo przy korzystaniu z kanału SMS naliczane są opłaty za wysłanie każdej wiadomości na numer 82002. Każdy SMS podlega opłacie w wysokości 0,25 zł brutto.

 • W takiej sytuacji zaloguj się do swojego konta na stronie www.skycash.com i wygeneruj raport potwierdzającyh wniesienie opłaty parkingowej. Przedmiotowy raport można wygenerować we własnym zakresie. W tym celu należy zalogować się do swojego konta na stronie www.skycash.com i przejść do zakładki “Historia transakcji”. W sekcji “RAPORT PARKOWAŃ” widocznej po prawej stronie, należy wpisać numer rejestracyjny pojazdu (bez spacji) oraz wybrać zakres dat do wygenerowania raportu. Po zaznaczeniu formatu w jakim Użytkownik chce otrzymać raport pozostaje tylko wcisnąć przycisk “Pobierz”, a raport po chwili będzie gotowy do wglądu. Raport wraz odwołaniem od otrzymanego wezwania do opłaty dodatkowej, należy skierować do wystawcy wezwania, mailowo lub osobiście.

Twojego pytania nie ma na naszej liście?

A może chcesz porozmawiać o współpracy?