7 lutego 2020 14:44

Parkowanie w ciężar rachunku w SkyCash jeszcze wygodniejsze

article image

Usługa płacenia w ciężar rachunku operatora komórkowego dostępna jest dla naszych użytkowników już od jakiegoś czasu. Od 6 lutego ułatwiliśmy dostęp do opłacania parkowania tą samą metodą bezpośrednio z aplikacji - jest to Mobilny Parking. Opiera się ona na metodzie płatności DCB* (Direct Carrier Billing), która pozwala użytkownikom doliczać opłaty za wybrane usługi do swojego rachunku telefonicznego. 

Obecnie w SkyCash oferujemy rozwiązania DCB u dwóch opertorów - Play oraz Orange. Warto pamietać, że usługa dostępna jest dla klientów abonamentowych.

Na czym polega usługa Mobilny Parking*?

Mobilny Parking to usługa subskrypcyjna, która pozwala na opłacanie parkowania za pośrednictwem rachunku operatora telefonicznego. Aby móc z niej krzystać musisz aktywować usługę w ustawieniach swojej aplikacji.

Za każde parkowanie opłata naliczana jest zgodnie z cennikiem danej strefy, a aktywcja usługi Mobilny Parking pozwala doliczyć ją do rachunku telefonicznego. Oznacza to, że opłata za parkowanie nie zostanie pobrana z konta SkyCash czy karty płatniczej, lecz będzie dodana do faktury operatora.   

Usługa jest darmowa przez pierwsze 14 dni, aby każdy z naszych użytkowników mógl sprawdzić czy taka forma mu odpowiada. Po tym okresie, opłata abonamentowa** za usługę Mobilny Parking wynosi 4,99 zł brutto co 30 dni. Jest to koszt operacyjny, bo dane o liczbie i wysokości opłat musimy przekazać operatorowi. 

*Dostawcą usługi Mobilny Parking jest Digital Virgo Polska S.A.

**Opłata abonamentowa pobierana jest przez operatora na rzecz dostawcy usługi (Digital Virgo Polska S.A.). SkyCash Poland S.A. nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty za udostępnienie tej usługi. 

Jak aktywować?
Wejdź w menu w lewym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Ustawienia > Ustawienia płatności. Tutaj możesz aktywować usługę - na Twój numer telefonu (przypisany do konta SkyCash) wyślemy SMS z kodem aktywacyjnym. Wpisując kod potwierdzasz, że chcesz aktywować usługę dla tego numeru telefonu. Aktywacja usługi Mobilny Parking wiąże się z aktywacją usługi "Zapłać z Play" lub "Dolicz do rachunku ORANGE".

Jak wyłączyć usługę?

Usługę Mobilny Parking możesz wyłączyć w ustawieniach płatności (dokładnie tam, gdzie była aktywowana) lub wysyłając SMS o treści USUN na 80555 (koszt SMS 0 zł). Możesz odstąpić od umowy w ciagu 14 dni od jej zawarcia. Oświadczenie o odstąpieniu  z podaniem numeru telefonu wyślij na bok@mobilnyparking.pl 

Po wypisaniu się z usługi, będzie ona aktywna do końca okresu rozliczeniowego

Gdzie znajdę regulamin usługi?

Regulamin Usługi Mobilny Parking znajdziesz tutaj.

Regulamin Usługi Zapłać z Play znajdziesz tutaj.

Instrukcja Dolicz do rachunku Orange znajdziesz tutaj.

 

Wszystkie regulaminy dostępne są tutaj.