20 maja 2021 14:09

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Katowicach

article image

Od września ubiegłego roku mieszkańcy Katowic mogą opłacać postój w strefie płatnego parkowania za pomocą aplikacji SkyCash.

W dniu 21 maja 2021 r. zacznie obowiązywać Uchwała NR XXXIV/740/21 RADY MIASTA KATOWICE z dnia 29 kwietnia 2021 r. W związku z tym nastąpią zmiany w stawkach opłat parkingowych w podstrefie “Śródmieście”.

Nowe stawki opłat:

  • pierwsza godzina: 3 zł,
  • druga godzina: 3,6 zł,
  • trzecia godzina: 4,2 zł,
  • każda kolejna godzina: 3 zł.

Nastąpi również podwyżka wysokości opłaty dodatkowej wraz z uzależnieniem jej wysokości od terminu zapłaty (do 7 dni 100 zł) – później 200 zł.

Jak skorzystać z płatności SkyCash?

Aby szybko i bezpiecznie korzystać z usługi mobiParking w Katowicach, wystarczy zainstalować aplikację SkyCash na swoim telefonie. Można ją pobrać z zaufanych sklepów: Google Play, App Store oraz AppGallery. Rejestrując się należy jedynie podać podstawowe dane użytkownika, takie jak numer telefonu czy adres e-mail. Następnie należy dodać pojazd do usługi mobiParking i podać jego nazwę oraz numer rejestracyjny. Teraz wystarczy zasilić Portmonetkę SkyCash lub dodać swoją kartę płatniczą. Na koniec należy oznaczyć auto naklejką lub kartką z napisem „mobiParking”.