27 lutego 2023 12:46

Upraszczamy zasady zakładania konta oraz płatności w Aplikacji SkyCash.

article image

Naszym celem jest, aby każdy Użytkownik możliwie szybko i bez zbędnych formalności mógł zacząć korzystać ze wszystkich ułatwień, jakie dają płatności mobilne SkyCash.

Jednym z rozwiązań jest wprowadzenie jednolitego instrumentu płatniczego SkyCash dla wszystkich użytkowników, który nie będzie wymagał dodatkowej i czasochłonnej weryfikacji tożsamości Użytkownika.

W związku z tym od 6 marca 2023 roku dotychczasowa Portmonetka+ zamieni się w Portmonetkę tj. instrument płatniczy w ograniczonej sieci akceptacji, czyli dostępny wyłącznie w Aplikacjach SkyCash Poland S.A.

Dla Użytkowników będzie to proces praktycznie niezauważalny – od 6 marca 2023 roku zniknie + przy słowie Portmonetka. Numer konta do wpłat pozostanie ten sam, środki dostępne w SkyCash również pozostaną niezmienne.

Podstawowe zalety uproszczonej Portmonetki to:

  • Natychmiastowa dostępność Portmonetki po zarejestrowaniu się w Aplikacji,
  • Brak konieczności podawania pełnych danych osobowych, w tym PESEL i nr dokumentu tożsamości,
  • Brak wymogu aktualizacji danych, w tym także numeru dokumentu tożsamości,
  • Brak weryfikacji transakcji pod kątem spełniania wymogów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i wspieraniu terroryzmowi.


Po zmianie, w wyniku uproszczenia Portmonetki, nie będzie możliwa wypłata środków na dowolny rachunek bankowy, niedostępne będą wpłaty i wypłaty w bankomatach oraz przelewy do innych użytkowników. Dodatkowo płatność za pomocą Portmonetki będzie możliwa tylko dla wybranych usług, związanych z podróżami.

Portmonetka SkyCash to jedna z wielu metod płatności za produkty i usługi dostępne w Aplikacji SkyCash. Inne to:

  • Karty płatnicze MasterCard i Visa, które można bezpiecznie dodawać i przechowywać w portfelu MasterPass w SkyCash,
  • Przelewy ekspresowe dostarczane przez Przelewy24 i PayU,
  • Płatności w ciężar abonamentu telefonicznego w sieciach Orange, Play, Plus i T-Mobile - dostępne dla biletów komunikacji miejskiej, mobiParking oraz biletów autostradowych e-TOLL.


W przypadku pytań do Twojej dyspozycji pozostaje BOK SkyCash pod adresem bok@skycash.com.

Pozdrawiamy

Zespół SkyCash Poland S.A.