1 lutego 2017 11:36

SkyCash z mobilnymi biletami w Białymstoku

Rozszerzyliśmy zakres usług dostępnych w Białymstoku. Od teraz za pomocą SkyCash możecie nie wygodnie kupować bilety komunikacji miejskiej.

 

SkyCash działa w Białymstoku już od kilku lat, umożliwiając m.in. płacenie telefonem za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Od dziś aplikacji można używać także do kupowania biletów komunikacji miejskiej: jednoprzejazdowych, 24-godzinnych oraz 3-dniowych weekendowych. Trwającą kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, bez względu na porę czy dzień tygodnia. Korzystanie ze SkyCash jest dla pasażerów darmowe, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od swoich tradycyjnych odpowiedników. Po pobraniu aplikacji i zarejestrowaniu się w systemie pierwszy bilet w cenie do 4 zł można skasować za darmo.

Aby móc kupować bilety przy użyciu SkyCash, należy zainstalować w telefonie komórkowym aplikację, która działa na systemach operacyjnych iOS, Android i Windows Phone. Teraz wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, otworzyć zakładkę „Komunikacja miejska” i z listy miast wybrać Białystok. Aplikacja zapamięta wybór i podczas kolejnych zakupów można będzie pominąć ten krok. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów i potwierdza zamiar skasowania.

Po zatwierdzeniu płatności bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci telefonu. Podczas kontroli wystarczy otworzyć zakładkę „Bilety do kontroli”, wybrać zakupiony bilet i okazać go kontrolerowi. Tę czynność można wykonać w dowolnym momencie, nawet gdy urządzenie nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

Przed rozpoczęciem korzystania ze SkyCash należy zasilić swoje konto SkyCash środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Aplikacja umożliwia też podłączenie karty płatniczej, dzięki czemu nie trzeba w ogóle pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.