27 czerwca 2018 12:29

SkyCash dołącza do elitarnego grona schematów płatniczych

article image

SkyCash Poland S.A. decyzją Prezesa Narodowego Banku Polskiego otrzymał licencję na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego.

Procedura administracyjna zainicjowana przez SkyCash Poland S.A. była związana z wejściem w życie nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. Pozytywna decyzja Prezesa NBP została wydana 26 czerwca 2018. Licencja na prowadzenie „Schematu Płatniczego SkyCash” jest potwierdzeniem, że SkyCash zapewnia bezpieczeństwo i stabilność transakcji. Do dotychczasowego nadzoru sprawowanego przez KNF z tytułu posiadania przez spółkę statusu Krajowej Instytucji Płatniczej, dołączył nadzór Narodowego Banku Polskiego.

- To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Bardzo się cieszymy, że SkyCash uzyskał licencję jako trzeci w Polsce, obok takich podmiotów, jak Diners Club czy Polski Standard Płatności. To dowód, że jesteśmy w ścisłej czołówce polskiej branży fintech, jednocześnie spełniając wyśrubowane wymagania stawiane przed instytucjami płatniczymi – powiedział Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash Poland S.A.

To kolejna dobra informacja dla SkyCash w ostatnim czasie. Na początku czerwca podczas gali Cashless Fintech Evening powered by Mastercard spółce została wręczona nagroda Fintech Roku 2018.