30 grudnia 2020 12:12

Nowe zasady autoryzacji transakcji kartowych w SkyCash

article image

W SkyCash, bezpieczeństwo Twoje i Twoich płatności jest dla nas priorytetem. Dlatego też, wraz z wejściem w życie dyrektywy ds. usług płatniczych (PSD2) od 1 stycznia 2021 r. dla transakcji dokonywanych w aplikacji przy użyciu karty płatniczej, wprowadzamy zabezpieczenie 3D Secure, czyli tzw. silne uwierzytelnianie transakcji.

Z czego wynikają zmiany?

W celu spełnienia wymogów regulacyjnych dotyczących procedury silnego uwierzytelniania (SCA) od 1 stycznia 2021 r. wszystkie transakcje płatnicze w handlu elektronicznym na terenie Unii Europejskiej, muszą być przetwarzane zgodnie z protokołem bezpieczeństwa EMV 3-D Secure 2.1 lub 2.2 (3DS2). Transakcje płatnicze, które nie spełnią tego standardu mogą być odrzucane przez bank, czyli wydawcę karty płatniczej.

Zabezpieczenie 3-D Secure ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji kartą w internecie poprzez zastosowanie dodatkowej autoryzacji. Wdrożenie tzw. silnego uwierzytelniania transakcji kartą w internecie odbywa się w oparciu o zapisy dyrektywy PSD2. 

Co to oznacza dla mnie?

Wprowadzone zabezpieczenia oznaczają, że dla wybranych transakcji możesz być poproszony o dodatkowe uwierzytelnienie, czyli potwierdzenie płatności. Metoda potwierdzenia płatności zależy od Twojego banku. Transakcja może wymagać zalogowania się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej lub podania jednorazowego kodu SMS. Aby możliwie sprawnie dokonywać płatności w aplikacji, sprawdź ustawienia mobilnej autoryzacji w swoim banku. Powyższe zmiany nie dotyczą płatności dokonanych Portmonetką SkyCash.

Aby możliwie sprawnie dokonywać płatności w aplikacji, zwracamy uwagę na konieczność zweryfikowania aktualności danych osobowych i kontaktowych w bankach oraz na możliwości korzystania z aplikacji bankowych, które znacznie ułatwią uwierzytelnianie transakcji kartowych w kanałach elektronicznych.

Więcej o szczegółach autoryzacji płatności kartowych, możesz dowiedzieć się bezpośrednio w Twoim banku. Oto kilka przykładów: 

→ Santander: LINK 

→ ING: LINK 

→ mBank: LINK 

→ Alior Bank: LINK