20 października 2020 08:28

mobiParking w Zakopanem

article image

Od dziś Strefa Płatnego Parkowania w Zakopanem dostępna jest w aplikacji SkyCash, dzięki czemu postój opłacisz szybko, bezpiecznie i bez konieczności korzystania z parkomatu. MobiParking to już kolejna nasza usługa dostępna w Zakopanem - w SkyCash kupisz też bilety komunikacji miejskiej, kolejowe, na połączenia przewoźnika Szwagropol, a także do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszystko w jednym miejscu!

Aplikacja SkyCash daje użytkownikom kilka opcji płatności za parking: parkowanie na czas, na określoną kwotę lub za pomocą funkcji START-STOP. Dzięki temu, użytkownik ma pełną kontrolę nad kosztami oraz czasem, który chce przeznaczyć na parkowanie. Możliwość opłacenia parkingu bezpośrednio w aplikacji sprawia również, że kierowca nie musi korzystać z parkomatu, jeśli chce przedłużyć postój lub zakończyć go wcześniej.

Aby móc szybko i bezpiecznie kupić bilet na wybraną trasę, należy zacząć od zainstalowania aplikacji SkyCash na swoim urządzeniu mobilnym. Aplikację pobrać można z zaufanych źródeł: Google Play, AppStore oraz AppGallery. Rejestracja wymaga jedynie podania podstawowych danych użytkownika, takich jak numer telefonu czy adres e-mail. Następny krok to dodanie pojazdu do usługi mobiParking, czyli wpisanie jego nazwy i numeru rejestracyjnego. Po zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie oraz zasileniu Portmonetki SkyCash czy dodaniu karty płatniczej:

  • znajdź dogodne miejsce parkingowe,
  • oznacz swoje auto naklejką lub kartką "mobiParking",
  • otwórz aplikację SkyCash i wejdź w kafelek „mobiParking”,
  • wybierz miasto, w którym parkujesz oraz strefę, w której się znajdujesz,
  • zaznacz metodę rozliczenia (START-STOP, na czas lub za kwotę), źródło płatności i kliknij przycisk "Rozpocznij parkowanie".

Wykaz parkingów znajdujących się w strefie płatnego parkowania miasta Zakopane:

Opłaty za postój prezentują się następująco:

Naklejki mobiParking dostępne są w Urzędzie Miasta Zakopane. Wszelkie reklamacje należy kierować do Urzędu Miasta Zakopane: ul. Kościuszki 13, 34-500 Zakopane lub pod adres mailowy office@zakopane.eu

Dworzec PKP w Tarnowie w usłudze mobiParking

Lokalizacją, która również dołącza do usługi mobiParking jest parking na Dworcu PKP w Tarnowie. Parking czynny jest 24 godziny na dobę. Koszt postoju wynosi kolejno: 3,00 zł za pierwszą godzinę (opłata minimalna), 3,00 zł za każdą godzinę oraz 45 zł za dobę.