8 czerwca 2016 11:09

mobiParking w Chojnicach

Chojnice to kolejne miasto, w którym można korzystać z usługi mobiParking. Nasze rozwiązanie działa w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski i pozwala kierowcom płacić wyłącznie za faktyczny czas parkowania oraz zdalnie przedłużać postój.

 

 


mobiParking pozwala na wygodne dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowe. Uwalnia od takich uciążliwych czynności, jak odliczanie drobnych, , szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. W ten sposób znika potrzeba płacenia na zapas czy konieczność powrotu do parkometru i samochodu, aby wykupić dodatkowe minuty.

 

 

 


Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Kierowca uruchamia SkyCash w telefonie, otwiera zakładkę mobiParking i wybiera jedną z trzech metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub Start/Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Teraz wystarczy określić strefę parkowania i zatwierdzić operację dotykając przycisku “Rozpocznij parkowanie”. Należność za postój jest pobierana z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej lub usługi Przelewy24. Kierowcy mogą płacić za parkowanie także przy użyciu wiadomości SMS oraz tzw. szybkich kodów (USSD i IVR).

 

 

 


Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, który w formie naklejki na szybę można odebrać w Urzędzie Miejskim w Chojnicach (ul. Stary Rynek 1, III piętro,  pokój nr 612). Identyfikator jest dostępny także w postaci pliku do wydruku, który można pobrać tutaj. Osoby, które go nie posiadają mogą umieścić za szybą zwykłą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.