30 kwietnia 2018 15:46

Majówka ze SkyCash

Dzięki aplikacji SkyCash dojedziesz w prawie dowolny zakątek Polski! Pociągi dalekobieżne i lokalne, autokary, a w raize potrzeby komunikacja miejska - bilety na wszystkie rodzaje podróży lądowych znajdziesz w aplikacji. Nic, tylko podróżować!

Długi weekend majowy jest klasyczną okazją do tego, by wyrwać się z miasta. Tak zwane "city break", czyli okazje do krótkiego wyrwania się za miasto, są praktykowane prawie na całym świecie i Polska nie jest inna. Wolny dzień 1. maja i 3. maja sprzyjają planowaniu takich wypadów.

Gdzie jechać w majówę? Wszystko zależy przede wszystkim od portfela i... kalendarza. Jeśli 1. i 3. maja wypadają w trakcie tygodnia (tak jest np. w 2019 roku, kiedy 1. maja to środa), to mamy idealną sytuację. W wariancie minimum wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by cieszyć się nawet 5 dniami wolnymi od pracy! A jeśli chcemy zaszaleć, to kolejne dwa dni urlopu dają równo 9 dni wolnego (od soboty do kolejnej niedzieli). W ciągu roku w Polsce nie ma drugiego takiego przypadku, by dwa wolne od pracy dni następowały tak blisko po sobie.

Wracając do pytania - to gdzie na majówkę? Podróż pociągiem daje możliwość zwiedzenia nawet kilku dużych miast. Czemu nie pojechać np. do Warszawy, a dalej w ok. 3h do Trójmiasta, a na koniec zwiedzić Półwysep Helski? Wszystko z biletami kupionymi w SkyCash oczywiście. Można pojechać w drugą stronę - zwiedzić Kraków, Rzeszów, a na koniec rzucić wszystko i pojechać pociągiem w Bieszczady! Konkretniej do Zagórza, z którego na połoniny bez problemu dotrzemy lokalną komunikacją.

Jest jeszcze jeden popularny kierunek, czyli Mazury. Słynne jeziora i wolne od smogu lasy kuszą, by wybrać się tam ze znajomymi, popływać, odetchnąć innym klimatem, a wieczorem skosztować tradycyjnej polskiej kuchni majówkowej, czyli grilla. Domki na Mazurach w majówkę przeżywają prawdziwe oblężenie, dlatego lepiej przygotować sobie plan wcześniej. Tak czy inaczej, klimatyczne miasteczka typu Lidzbark Warmiński i Orneta, oraz te większe, nie mniej urocze, jak Olsztyn czy Ostróda, czekają. 

Gdziekolwiek postanowisz pojechać pamiętaj, że bilety dla siebie i Twoich bliskich kupisz w SkyCash!