8 grudnia 2016 11:53

Logo SkyCash w przestworzach

SkyCash został oficjalnym sponsorem Sebastiana Kawy – najbardziej utytułowanego szybownika świata i pierwszego człowieka, który przeleciał szybowcem nad Himalajami.

Z ogromną przyjemnością rozpoczęliśmy współpracę z Sebastianem Kawą, wspierając jego niesamowite, podniebne wyczyny. Sportowiec ma na swoim koncie niezliczoną ilość nagród i dokonań, dzięki którym stał się najbardziej utytułowanym szybownikiem w historii. Na długiej liście jego sukcesów znajduje się m.in. 10 tytułów Mistrza Świata, 2 srebrne i 2 brązowe medale Mistrzostw świata, 2 złote i brązowy medal światowych Igrzysk Lotniczych oraz 6 tytułów Mistrza Europy. W historii szybownictwa zapisała się też data 21 grudnia 2013 roku. Właśnie w tym dniu Sebastian Kawa został pierwszym człowiekiem, który wzbił się nad najwyższe góry świata bez użycia napędu mechanicznego.

skycash-sebastian-kawa-1

Do pionierskich wyczynów Sebastiana Kawy należy również przelot nad Elbrusem, najwyższym szczytem Kaukazu, którego szybownik dokonał w lipcu 2016 r. Wyprawie towarzyszyły bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne, w tym tworzące się niemal codziennie burze i rozmaite pułapki pogodowe.

DCIM119GOPRO

Więcej informacji od niesamowitych dokonaniach i dalszych sportowych planach Sebastiana Kawy może znaleźć na oficjalnej stronie internetowej szybownika, pod adresem www.sebastiankawa.pl.