2 listopada 2017 08:00

Kielce parkują ze SkyCash

article image

 Od 2 listopada, w Kielcach będzie można łatwo opłacić parkowanie samochodu za pomocą telefonu komórkowego ze SkyCash.

Działająca w ramach SkyCash usługa mobiParking jest już dostępna w blisko 60 polskich miastach –w tym od listopada w Kielcach. Rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju i oferuje funkcję płacenia za faktyczny czas parkowania, z której obecnie korzysta większość użytkowników systemu.

SkyCash rozwija sieć mobilnych płatności za parkowanie od końca 2011 roku, zapewniając kierowcom wygodną formę regulowania należności przy użyciu telefonów komórkowych.

System eliminuje takie uciążliwe czynności, jak przewidywanie czasu postoju, szukanie parkomatu, czy wracanie do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy.

Aplikacja mobilna daje trzy metody parkowania: na czas, za kwotę (jak w klasycznych parkomatach) oraz Start/Stop, którą wybiera blisko 80 proc użytkowników mobiParking. Decyduje o tym przede wszystkim wygoda oraz możliwość płacenia wyłącznie za faktyczny czas postoju, z dokładnością, co do minuty. Wystarczy wysiadając z auta uruchomić aplikację w telefonie i rozpocząć parkowanie, a po powrocie zatrzymać je jednym dotknięciem ekranu.

Aplikacja posiada kilka innych, przydatnych funkcji, jak np. możliwość sprawdzenia ile czasu trwa postój oraz ile pieniędzy zostało wydanych od momentu jego rozpoczęcia. Jeżeli do aplikacji kierowca doda kilka samochodów (np. prywatny i służbowy), każdemu z nich będzie mógł nadać opcjonalną nazwę. Parkowanie ze SkyCash najlepiej zacząć od naklejenia na szybę identyfikatora mobiParking lub włożenia za szybę kartki z napisem „mobiParking”. Tak oznaczony pojazd, pozwoli kontrolerowi na sprawdzenie, czy postój  został opłacony.

Aby zacząć parkować w Kielcach, wystarczy wybrać miasto z listy miast, w których możesz zaparkować ze SkyCash.  Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 900 - 1700.