2 marca 2020 15:51

Jak dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo danych?

article image

Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas bardzo ważne. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć dlaczego warto pamiętać o zmianie hasła przynajmniej raz na 6 miesięcy.

W SkyCash stosujemy wiele zabezpieczeń, między innymi certyfikat SSL. Od listopada 2019 logowanie do serwisu przez stronę www zostało objęte wieloskładnikowym uwierzytelnieniem tożsamości i cały czas pracujemy nad kolejnymi, jak najmniej uciążliwymi dla użytkownika, metodami podnoszącymi bezpieczeństwo. 

Zabezpieczenia zaimplementowane przez SkyCash na pewno znacznie utrudniają, jednak nie uniemożliwiają osobom trzecim praktyk phishingowych. Jest jeden bardzo posty sposób, w jaki użytkownicy mogą dodatkowo sami zadbać o swoje dane. Jest to zmiana własnego hasła do logowania się w serwisie i aplikacji. Dobrą praktyką jest zrobienie takiej aktualizacji chociaż raz na pół roku. Twoje dane powinny być bezpieczne, jeśli używasz silnych haseł i pamiętasz o ich zmianie.

 

Poniżej podpowiadamy co zrobić, żeby Twoje hasło było wystarczająco silne:  

  • powinno składać się z 6 - 12 znaków (w tym liter i cyfr)
  • jest unikatowe i nie używasz go do logowania w innych serwisach lub aplikacjach
  • nie zawierasz w nim swojego adresu email lub jego fragmentu
  • nie jest identyczne lub podobne do wcześniej wykorzystywanych w systemie SkyCash
  • dodatkowo zadbaj o bezpieczeństwo telefonu lub komputera, na którym logujesz się do SkyCash

 

Jak zmienić hasło w aplikacji?

Wejdź w Ustawienia w lewym górnym rogu aplikacji, następnie wybierz Bezpieczeństwo aplikacji i kliknij „zmień hasło”.

Tutaj możesz wprowadźić nowe hasło, stworzone zgodnie z poradami powyżej. Jeśli hasło jest wystarczająco silne, zatwierdź je wpisując swój PIN do SkyCash. Gotowe!