8 sierpnia 2017 19:13

Gliwice parkują ze SkyCash

Od 1 sierpnia 2017 roku, w Gliwicach będzie można wygodnie opłacić parkowanie samochodu za pomocą telefonu komórkowego. Działająca w ramach SkyCash usługa mobiParking jest już dostępna w blisko 60 polskich miastach. Rozwiązanie obejmuje swoim zasięgiem ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju i oferuje funkcję płacenia za faktyczny czas parkowania, z której obecnie korzysta większość użytkowników systemu.- Cieszy nas fakt, że Gliwice trafiają na naszą parkingową mapę. SkyCash pozwala płacić za realny czas parkowania dzięki funkcji Start/Stop, którą wybiera zdecydowana większość naszych użytkowników - mówi Piotr Bochenek, członek zarządu SkyCash.
- Takiej funkcji nie oferują parkomaty, w których kierowcy muszą z góry zakładać ile czasu zajmie im postój i w razie potrzeby wracać do samochodu, żeby wykupić dodatkowe minuty - dodaje Bochenek.

MobiParking pozwala na kilka metod realizowania płatności: aplikację mobilną, szybkie kody (USSD i IVR) oraz wiadomości SMS. Aplikacja mobilna dodatkowo pozwala na przedłużanie parkowania oraz kontrolę nad wydatkami od momentu rozpoczęcia postoju. Podpowiada także, jakie opłaty obowiązują w danym mieście.

– Rozwiązanie ma wiele zalet i jest znakomitą alternatywą dla tradycyjnego biletu. Aplikacja mobilna nie zmusza kierowców do posiadania gotówki w portfelu, stania przy parkomacie, a warunki atmosferyczne nie zawsze temu też sprzyjają. W gliwickiej strefie płatnego parkowania od września ubiegłego roku obserwujemy systematyczny wzrost korzystania  z tej formy płatności przez kierowców. Posiadanie smartfona jest już dzisiaj powszechne, a korzystanie z mobilnych aplikacji zupełnie czymś naturalnym i oczywistym. Wprowadzana nowa aplikacja płatności SkyCash jest doskonałym spełnieniem oczekiwań mobilnych kierowców parkujących w Gliwicach – mówi Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej, operatora Strefy Płatnego Parkowania.