16 maja 2016 08:57

Bilety Kolei Dolnośląskich już w SkyCash

Pasażerowie Kolei Dolnośląskich mogą już kupować bilety przy użyciu telefonów komórkowych, korzystając z aplikacji mobilnej SkyCash. Rozwiązanie jest darmowe i daje dostęp do całego szeregu dodatkowych usług, jak regulowanie należności za parkowanie, kupowanie biletów na przejazdy komunikacją miejską czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

 

 

Udostępniona pasażerom Kolei Dolnośląskich aplikacja SkyCash to szybki sposób na zakup biletu kolejowego telefonem komórkowym, bez konieczności odliczania drobnych czy stania w kolejce do kasy. Trwającą kilkanaście sekund transakcję można zrealizować w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, a ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. SkyCash umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek.

 

 

 

 

Aplikacja pozwala kupować bilety jednorazowe na wszystkie krajowe połączenia, które obsługują Koleje Dolnośląskie. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych relacji, a następnie określić początkową i końcową stację na trasie pociągu oraz godzinę wyjazdu. Ostatni krok to wybór źródła płatności i zatwierdzenie transakcji. Zakupu można dokonać także przy użyciu karty płatniczej, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu SkyCash środkami pieniężnymi. Należność za bilety jest wtedy pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

 

 

 

 

Podczas kontroli wystarczy okazać konduktorowi bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Bilety do kontroli”. Pasażer ma do niego stały dostęp, nawet jeśli w danym momencie nie ma połączenia z Internetem.

 

 

 

 

Bilety na przejazdy pociągami dolnośląskiego przewoźnika to już kolejna usługa SkyCash dostępna w regionie. Aplikacja działa m.in. we Wrocławiu, gdzie można za jej pomocą regulować należność za parkowanie, kupować bilety komunikacji miejskiej oraz do kina. Wśród innych usług, które dostarcza SkyCash znajdują się wypłaty gotówki z bankomatów, zasilanie telefonów na kartę, przelewy między znajomymi oraz kupowanie biletów do kina.