11 stycznia 2017 13:10

Bilety WKD już w SkyCash

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej mogą już kupować za pomocą SkyCash bilety jednorazowe, umożliwiające przejazdy we wszystkich strefach czasowych (do 19 lub 38 minut oraz powyżej 38 minut). Dokonując zakupu wystarczy określić datę i godzinę wyjazdu, a w przypadku biletów ulgowych także wybrać rodzaj zniżki. Jeżeli pasażer chce kupić kilka biletów, nie musi powtarzać całej operacji. W ramach jednej transakcji może nabyć bilety dla siebie, jak i współpodróżnych, np. dzieci korzystających z przejazdów ulgowych.

 

 

 

Aby móc dokonać płatności za bilety, należy uprzednio zasilić swoje konto SkyCash środkami pieniężnymi, np. przelewem bankowym. Aplikacja umożliwia też podłączenie karty płatniczej, dzięki czemu nie trzeba w ogóle pamiętać o zasileniach. Należność za bilety będzie wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera. Po zakupie wszystkie bilety zostają zapisane w pamięci telefonu. Można okazywać je do kontroli nawet wtedy, gdy urządzenie nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

 

 

 

 

 

 

Bilety WKD to kolejna usługa SkyCash, która ułatwia codzienne przemieszczanie się na terenie stolicy i okolicznych miejscowości. Użytkownicy tej darmowej aplikacji mają stały dostęp do biletów na wszystkie najważniejsze środki lokalnego transportu, w tym ZTM Warszawa oraz Kolei Mazowieckich. Ze SkyCash można ponadto korzystać w pociągach SKM, w których obowiązuje taryfa przewozowa ZTM. Aplikacja może też służyć m.in. do płatności za domowe rachunki, wypłacania gotówki z bankomatów, doładowywania telefonów na kartę czy kupowania ubezpieczeń turystycznych.

 

 

 

 

 

 

Sprzedaż biletów WKD w aplikacji SkyCash ma charakter pilotażowy i będzie trwała do końca marca 2017 r. Jeżeli system się sprawdzi, zostanie na stałe wprowadzony do oferty przewoźnika.