12 maja 2020 14:51

Wznowiony pobór opłat za parkowanie

article image

Przez ostatnie tygodnie wiele miast podjęło decyzję o zawieszeniu pobierania opłat w Strefach Płatnego Parkowania, aby ułatwić swoim mieszkańcom przemieszczanie się po mieście. O wszystkich takich zmianach informowaliśmy naszych użytkowników w aplikacji, blokując możliwość opłacenia parkowania w danym mieście. Nadszedł jednak czas, kiedy pobieranie opłat jest wznawiane i jednocześnie przywracane są kontrole biletowe w Strefach Płatnego Parkowania.

Warto zatem upewnić się, czy w danym mieście obowiązują opłaty za parkowanie i tym samym uniknąć niepotrzebnego mandatu za brak opłaconego biletu. Jeśli w aplikacji SkyCash masz możliwość opłacenia parkowania, to znaczy, że pobór opłat jest w danym mieście aktywny i należy uiścić opłatę. 

Poniżej przedstawiamy listę miast, które w maju podjęły decyzję o przywróceniu pełnego funkcjonowania stref i możliwości opłacania parkowania w aplikacji SkyCash.

  • Chorzów
  • Gdynia
  • Kielce
  • Kraków
  • Opole 
  • Piaseczno
  • Szczecin
  • Wałbrzych i Wałbrzych Place Parkingowe 

W SkyCash opłacić można parkowanie w ponad 90 miastach w Polsce, a powyższa lista to mała ich część. Wiele miast nie zawiesiło poboru opłat.

Jak opłacić parkowanie w aplikacji SkyCash?

Dzięki usłudze mobiParking, która dostępna jest na ekranie głównym aplikacji. Wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu i jego nazwę oraz podać źródło płatności, aby zacząć korzystać z bezpiecznego i wygodnego parkowania.

Do wyboru są 3 opcje: parkowanie na czas, na określoną kwotę lub za pomocą funkcji START-STOP, która umozliwa opłacić rzeczywisty czas parkowania. 

Co więcej?

Parkowanie mobilne to przede wszystkim wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla Twojeg komfrotu. Dodatkowo jednak w trosce o Twój spokój, udostępniliśmy jeszcze możliwość ubezpieczenia samochodu na czas parkowania. Już od 1 zł za 1h parkowania lub 4,95 zł jednorazowo za ochronę powyżej 4h. Parkuj bezpiecznie to do 5000 zł na naprawę zniszczeń auta w wyniku włamania lub próbie kradzieży.