Warszawa "bliżej" morza. Po 2 latach przerwy wraca pociąg "Słoneczny" | Skycash

3 czerwca 2022 10:04

Warszawa "bliżej" morza. Po 2 latach przerwy wraca pociąg "Słoneczny"

article image

Po dwóch latach przerwy w ostatnią sobotę czerwca na polskie tory powraca pociąg „Słoneczny”. Dzięki niemu będzie można przejechać z Warszawy nad morze w niewiele ponad trzy godziny.

Polacy co roku w wakacje najchętniej udają się nad Bałtyk. Wszystko wskazuje na to, że ten trend nie zmieni się również w tym roku, dlatego Koleje Mazowieckie po przerwie spowodowanej pandemią uruchamiają znane już połączenie pociągiem “Słoneczny” i “Słoneczny BIS”, które łączy Warszawę z Trójmiastem i innymi nadmorskimi miejscowościami. Jego pierwszy kurs będzie miał miejsce pierwszego dnia tegorocznych wakacji – 25 czerwca 2022 roku, a zakończy kursowanie 31 sierpnia 2022 r.

Pociąg „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS”: rozkład jazdy 2022

Jak informuje przewoźnik, „Słoneczny” będzie kursował codziennie, począwszy od 25 czerwca, czyli pierwszego oficjalnego dnia wakacji 2022. Ze stacji Warszawa Centralna wyruszy w podróż o godzinie 5:55. Do Gdańska dotrze około 9:00, a w Ustce zamelduje się o 11:25. W podróż powrotną wyruszy po godzinie 12:00 i zakończy bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godzinie osiemnastej.

Natomiast „Słoneczny BIS” będzie kursować w weekendy i święta. Pociąg rozpocznie podróż na stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 9:03, a w Gdyni pojawi się o 12:56. W trasę powrotną wyruszy o 18:29, a w Warszawie zamelduje się o godzinie 21:59.

Trasa pociągu “Słoneczny”

Specjalny pociąg na trasie Warszawa Centralna – Ustka zatrzyma się na sześciu stacjach na Mazowszu: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto. Na dwóch w województwie warmińsko-mazurskim: Działdowo i Iława. A także na dziesięciu na Pomorzu: Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk i Ustka.

Kup bilet w aplikacji SkyCash i jedź nad morze szybko i wygodnie.