Ubezpiecz się na wypadek skutków ukąszenia kleszczy | Skycash

2 czerwca 2021 09:43

Ubezpiecz się na wypadek skutków ukąszenia kleszczy

article image

Wraz z początkiem wiosny rozpoczyna się sezon na kleszcze. Coraz wyższe temperatury powodują, że chętniej wychodzimy na spacer do parku czy lasu, a co za tym idzie narażamy się na ukąszenia tych małych pasożytów. Dowiedz się, jak zabezpieczyć się na wypadek skutków ukąszenia kleszcza.

Moment ukąszenia kleszcza jest niewyczuwalny. Dlatego po powrocie ze spaceru warto pamiętać o dokładnym sprawdzeniu skóry. Jeżeli jednak mimo zastosowanych wcześniej środków ochronnych dojdzie do ukąszenia należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, gdyż może dojść do kleszczowego zapalenia mózgu czy boreliozy. Właśnie dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wypadek ugryzienia kleszcza.

Jak zabezpieczyć się przeciwko skutkom ukąszenia kleszcza?

Ocenia się, że borelioza może obejmować aż 60 różnych objawów. Powoduje to, że choroba jest trudna w diagnostyce, a późno rozpoznana może prowadzić do poważnych powikłań. Borelioza oraz inne choroby przenoszone przez kleszcze są nie tylko niebezpieczne dla zdrowia dla naszego zdrowia, ale również kosztowne w diagnostyce i leczeniu. Można się jednak przed nimi zabezpieczyć finansowo wykupując ubezpieczenie w aplikacji SkyCash. Dzięki niej możesz zabezpieczyć siebie, rodzinę oraz swojego czworonożnego przyjaciela.

Zakres ubezpieczenia i limity świadczeń dla każdej z ubezpieczonych osób:

pokrycie kosztów badań diagnostycznych, konsultacji lekarskich, procedur medycznych i leków stosowanych w leczeniu boreliozy do 2000 zł na osobę, w tym 500 zł na osobę na antybiotyki.

Zakres ubezpieczenia i limity świadczeń dla ubezpieczonego psa:

pokrycie kosztów konsultacji weterynaryjnych, procedur weterynaryjnych i leków stosowanych w leczeniu chorób odkleszczowych psów: babesziozy, anaplasmozy oraz boreliozy - do 1000 zł.

Wykup ubezpieczenie od kleszczy w SkyCash.